Gdzie na Sylwestra? Trzy miejsca, które Cię zachwycą.

Postanowiłeś spędzić Sylwestra i Nowy Rok poza miejscem swojego zamieszkania? Jak najszybciej podejmij decyzję, dokąd pojedziesz. To ostatni moment, by zaplanować tego typu podróż. Za moment, rezerwacja noclegu może graniczyć z cudem.

Tak jak w przypadku planowania innych podróży, swoją wycieczkę możesz zorganizować sam, lub skorzystać z gotowej oferty wybranego biura podróży. O tym, jak wybrać dobre biuro dowiesz się z tego artykułu: jak wybrać dobre biuro podróży?. Ze swojej strony, możemy polecić Ci trzy miejsca, które zdecydowanie warto rozważyć.

Murzasichle – dobre, bo polskie

Nasze polecenia zaczniemy od polskiego akcentu. Jeżeli chciałbyś pojechać w polskie góry, rozważ wizytę w mieście położonym 10 km od Zakopanego. Murzasichle to dobra baza wypadowa. Spodoba ci się zarówno wtedy, gdy na nartach jeździsz od lat, jak i wtedy, gdy dopiero zaczynasz się tego uczyć. W trakcie pierwszych dni możesz skorzystać ze znajdujących się w mieście tzw. oślich łączek. Jeżeli podstawy nowego hobby będziesz miał już opanowane, bez problemu przeniesiesz się na bardziej wymagające trasy. Od stoku znajdującego się w Białce Tatrzańskiej dzieli cię około 20 km.
Przebywając w Murzasichle musisz spróbować lokalnych przysmaków. Miejscem, które szczególnie ci polecam to restauracja „U Studniara” To tam jadłam najlepszą zupę czosnkową oraz kwaśnicę. Pyszne były także serwowane tu różnego rodzaju grzańce. Po dniu spędzonym na stoku smakowały wyśmienicie.

Sylwester - dokąd na narty

Narty za granicą, czyli jedziemy do Austrii

Chcesz połączyć świętowanie z jazdą po dobrze przygotowanych stokach? W takim razie postaw na Austrię. Nie bez powodu jest to jedno z państw najczęściej wymienianych na turystycznych i narciarskich forach. Do wyboru masz m.in: Tyrol, Karyntię oraz Ziemię Salzburską. Jeżeli zależy Ci na tym, by jak najmniej czasu spędzić w samochodzie, możesz rozważyć nocleg w miejscowości Schladming (Styria). Lokalizacja łączy w sobie wszystko to, co na takich wyjazdach jest najważniejsze: długie trasy zjazdowe, karnety, z których można korzystać na stosunkowo dużym terenie, atrakcje, które nie są związane wyłącznie z jazdą na nartach. Sylwester na stoku? Dlaczego nie!

Wyspy kanaryjskie – gdy chcesz spędzić Sylwestra nieco inaczej

Przeraża Cię wizja mrozów i dużych opadów śniegu? W styczniowy wieczór z chęcią przeniósłbyś się gdzieś, gdzie jest chociaż trochę cieplej? W takim razie rozważ wycieczkę na jedną z wysp kanaryjskich. Dobra wiadomość jest taka, że tego typu opcję ma w swojej ofercie naprawdę dużo biur podróży. Nie musisz się o nic martwić. Pracownicy i touroperatorzy zrobią to za ciebie. Uwierz mi, że podziwianie sztucznych ogni np. na Teneryfie to naprawdę dobra opcja. Warto zaznaczyć, że średnia temperatura w styczniu wynosi tam 24 stopnie Celsjusza.

Jeżeli chcesz wiedzieć, gdzie się aktualnie znajduję i co ciekawego robię? Odwiedź mnie na Facebooku lub Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *