Londyn w dwa dni? To możliwe.

Stolica Wielkiej Brytanii to jedno z miast, które trzeba odwiedzić. Buckingham Palace, Big Ben, London Eye, to zaledwie początek listy miejsc wartych odwiedzenia. Do tego dochodzą lokalne knajpki, kawiarnie i poszczególne kolorowe ulice, w których możesz poprzyglądać się temu, jak funkcjonuje tutejsza społeczność. Czy możliwe jest by zobaczyć Londyn w dwa dni? Moim zdaniem tak.

Wycieczka do Londynu – informacje praktyczne

„Nie ma czegoś takiego jak Londyn, jest Lądek” – pamiętasz te słowa? Na szczęście dzisiejsza rzeczywistość z filmem Stanisława Barei nie ma już zbyt wiele wspólnego. Do stolicy Wielkiej Brytanii można dostać się bez większego problemu. Bilety kupisz za kilkadziesiąt złotych.

Londyn w dwa dni. Zobacz co musisz zobaczyć

W Londynie najlepiej poruszać się metrem. Wybierając nocleg, szukaj zatem takiej lokalizacji, która będzie znajdowała się blisko niego. Zdecydowanie zaoszczędzisz na czasie.

Przeczytaj:  jak kupić bilet w rozsądnej cenie

Podobnie, jak w przypadku planowania pozostałych kilkudniowych wycieczek, polecam wypisanie na kartce wszystkich miejsc, które będziesz chciał zobaczyć. Następnie przy pomocy map Google, sprawdź, gdzie dokładnie się znajdują. Na tej podstawie będziesz mógł opracować swoją indywidualną trasę zwiedzania. Dzięki temu na miejscu zaoszczędzisz nieco czasu i nerwów.

Londyn w dwa dni? To możliwe

Londyn w dwa dni – co warto zobaczyć?

Poniżej znajdziesz listę miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Wszystkie poniższe punkty jesteś w stanie zobaczyć w ciągu jednego weekendu.

Tower of London

Poznanie fortecy zajmie ci sporo czasu. Najlepiej odwiedzić ją zaraz po otwarciu. Istnieje szansa, że nie będzie tam jeszcze przerażająco dużej ilości turystów. Bilety można kupić wcześniej za pośrednictwem interenetu.

Tower Bridge

Jeżeli już jesteś przy Tower of London, to koniecznie musisz zobaczyć jeden z najbardziej znanych mostów. Zajmie ci to tylko kilka chwil, a kolejny punkt z twojej listy zostanie „odhaczony”.

Buckingham Palace

O tym miejscu nie trzeba zbyt wiele pisać. Siedziba brytyjskich monarchów robi wrażenie. I to nie tylko ze względu na swoją historię, ale też wielkość. W budynku mieści się ponad sześćset komnat! A trzeba pamiętać, że musimy doliczyć do tego łazienki i sypialnie.

Wizytę w tym miejscu, można połączyć z odwiedzeniem znajdującego się nieopodal Green Parku. Tam na zielonej trawce, odpoczniesz przed kolejnymi atrakcjami.

Najsławniejszy zegar świata

Tego miejsca chyba nikomu nie trzeba polecać. Big Ben to jeden z najbardziej znanych symboli miasta. Spacer w jego okolice, warto połączyć z podziwianiem London Eye.

Camden Town

Jedno z najdziwniejszych miejsc w całym Londynie. To największe skupisko sklepów z towarami przeznaczonymi dla ludzi, którzy lubią wyróżniać się z tłumu. To, co robi wrażenie, to tutejsza architektura. Jeżeli chcesz kupić coś, czego nie znajdziesz w żadnym innym miejscu, dobrze trafiłeś.

The Making Of Harry Potter

Nie ma lepszego miejsca dla fanów Harry’ego Pottera. Jeżeli będziesz chciał je odwiedzić, to koniecznie zarezerwuj wcześniej bilety. W przeciwnym wypadku może czekać na ciebie niemiła niespodzianka. Powiem w sekrecie, że karmelowe piwo jest paskudne. Zdecydowanie lepsze jest to tradycyjne.

Typowa brytyjska knajpka

Ten punkt zostaw sobie na wieczór. Po całym dniu (lub dwóch dniach) zwiedzania, będziesz mocno zmęczony. Posiłek w postaci Fish and chips oraz złocisty trunek, dodadzą sił. Wybierz jedno z tych miejsc, które kojarzysz z brytyjskich filmów. Jestem pewien, że w pełni poczujesz klimat stolicy.

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się z Przybyszem? Sprawdź to na Facebooku lub Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *