Tydzień na luksusowym statku — o tym, jak wygląda rejs po Karaibach

Codzienna zmiana otoczenia, zwiedzanie połączone z błogim relaksem, możliwość korzystania z siłowni, teatru i basenu — to tylko niektóre zalety wycieczkowego rejsu. Dużą atrakcją jest także samo przebywanie na statku. O tym, jak wygląda taka podróż, zapytałem swoich znajomych, którzy w ten sposób spędzają niemal każdy urlop.

Rejs po Karaibach – jak to wygląda?

Karaiby

Osoba, która po raz pierwszy wybiera się w podróż statkami, takimi jak np. MSC DIVINA z pewnością będzie zaskoczona ich rozmiarem. 16 pokładów, 14 restauracji, kasyno, biblioteka, centrum odnowy biologicznej, mini golf, kręgielnia, czy kino robią wrażenie. Uczestnicy tego typu wypraw mogą korzystać także z basenu, siłowni, centrum medycznego, kafejki internetowej czy galerii sztuki. Znajomy przyznawał, że bywały dni, w których zwyczajnie ze statku nie chciało mu się schodzić.

Jak na lotnisku

Wchodząc na statek, uczestnicy muszą być przygotowani na dosyć długą odprawę. Pod pewnymi względami przypomina ona tę, która odbywa się w portach lotniczych. Na statku należy pojawić się przynajmniej dwie godziny przed rozpoczęciem rejsu. Na pokład nie można wnosić przedmiotów takich jak: broń i jej repliki, noże, żelazko, grzałki, gaz pieprzowy itd.  Każdy ma prawo do zabrania bagażu głównego oraz dużo mniejszego, bagażu podręcznego. Bagaż główny zostanie odebrany w terminalu portowym, a następnie przetransportowany do kabiny.

Należy być przygotowanym na to, że odprawy będą odbywały się po każdym zejściu na ląd i powtórnym wejściu na statek (będą jednak nieco krótsze). Przy pierwszej odprawie goście otrzymają kartę pokładową, która służy także jako klucz do kabiny, identyfikator i środek płatniczy. Warto zsynchronizować ją ze swoją standardową kartą płatniczą.

jak wygląda statek

Rejs po Karaibach – co ze sobą zabrać?

Do walizki, którą weźmiesz na statek, koniecznie włóż strój, który nadaje się na eleganckie bankiety. Na statku organizowane są bowiem kolacje, które przybierają bardzo formalną postać. Garnitur lub sukienka przydadzą się też, gdy będziesz chciał skorzystać ze znajdującej się na pokładzie galerii sztuki, czy teatru.

Zróżnicowanie to podstawa

Największą zaletą przebywania na statku jest fakt, że mniej więcej co dwa dni zmienia się miejsce pobytu. Nuda więc nikomu nie grozi. Samo podróżowanie jest dzięki temu mocno zróżnicowane.

Przykładowy rejs może wyglądać w następujący sposób: zaokrętowanie na statek w Miami, zwiedzanie Zatoki Meksykańskiej, Jamajki, Kolumbii, Panamy, Kostaryki i powrót do Miami. Oczywiście to tylko przykładowa trasa. Wybór jest dużo większy.

rejs luksusowym statkiem po Karaibach

To może Cię zaskoczyć

Czego jeszcze należy się spodziewać? -To, co rzuciło mi się w oczy to fakt, że na statku przeważają osoby starsze — relacjonuje mój kolega. Prawdopodobnie wynika to z ceny wycieczki. Większość młodych ludzi zwyczajnie nie może sobie jeszcze na nią pozwolić.

rejs statkiem co ze sobą zabrac

 

Zwyczaje obowiązujące na statku

Nie lubisz dawać napiwków? W takim razie mam dla Ciebie złą wiadomość. W przypadku wycieczek statkiem są one doliczane w sposób automatyczny.  Opłata serwisowa wynosi około 15%. Z obsługą bez problemu będziesz mógł porozumiewać się w języku angielskim. Nie znasz angielskiego? Zobacz, jak poradzić sobie bez znajomości języka obcego (link do poprzedniego artykułu).

I jak ? Jesteś zainteresowany?

Przeczytaj jeszcze: Wakacyjny savoir vivre. Czego nie robić na wakacjach w Tajlandii.

P.S. Właśnie szykuję się do kolejnej wyprawy. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak to robię i dokąd zamierzam się wybrać, odwiedź mnie na Facebooku i Instagramie.

7 komentarzy Dodaj swoje
    1. Zdecydowanie warto. Na statku zupełnie nie czuje się tego zamknięcia. W razie czego można wyjść się poopalać lub pobiegać na bieżni znajdującej się wokół pokładu.

  1. Rejsy są naprawde wspaniałe często zastanawiam się czy to nie najlepsza forma odpoczynku praktycznie biernego jakamnie spotkała, byłem w tamtym roku z Travelinc na kubie wspaniała wyprawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *