Tanie podróżowanie – noclegi

W ostatnim miesiącu na blogu pojawiło się sporo materiałów dotyczących samodzielnego organizowania wypraw. Dowiedzieliście się z nich, w jaki sposób zaplanować całą podróż i jak ograniczyć koszty związane z transportem. Dziś przychodzi pora na rozprawienie się z drugą co do wielkości, grupą kosztów. Chodzi oczywiście o noclegi.

Tanie noclegi – jak i gdzie ich szukać?

Skupimy się na rozwiązaniach, które z jednej strony sprawiają, że koszt wycieczki znacznie się obniża, a z drugiej nie wymuszają obniżenia wymagań dotyczących jakości oferowanych usług.

Określ swoje wymagania

Zacznijmy od tego, że noclegi mogą nas nie kosztować praktycznie nic. Istnieje kilka portali zrzeszających osoby, które udostępniają innym miejsce do spania w swoim własnym mieszkaniu. Nie każdy jest jednak gotowy na to, by nocować u całkiem obcej dla siebie osoby. Brak poczucia bezpieczeństwa może być na tyle dotkliwy, że powyższa opcja zupełnie nie wchodzi w grę. Nie każdy jest też w stanie zaakceptować nocowanie na podłodze, czy kanapie w pokoju gościnnym. Zanim zaczniesz poszukiwania, określ zatem do jakich ustępstw jesteś gotowy. Od tego będzie zależało, po jakich serwisach będziesz się poruszał.

Airbnb.pl – dobierz nocleg do swoich potrzeb

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest korzystanie z portalu https://www.airbnb.pl/. Od razu zaznaczę, że z polecania tej strony nie czerpię żadnych profitów. W moim odczuciu jest to po prostu jedna z najlepszych dostępnych opcji. Korzystanie z serwisu wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie. Po wprowadzeniu odpowiednich danych, otrzymasz możliwość korzystania z tysięcy ofert. Znajdziesz wśród nich, zarówno pokoje w prywatnych domach, jak i wolne pokoje oferowane przez właścicieli hoteli lub hosteli. Duża konkurencja sprawia, że niemal w każdej sytuacji znajdziesz coś, co będzie pasowało do aktualnego stanu twojego konta.

tanie noclegi jak szukać
Photo by iAlicante Mediterranean Homes on Unsplash

Na co zwrócić uwagę korzystając z Airbnb.pl?

Podawane w ogłoszeniu ceny są reguły dosyć korzystne. Zanim jednak naciśniesz przycisk rezerwuj, sprawdź, czy nie będziesz zobowiązany do poniesienia dodatkowej opłaty serwisowej lub opłaty za sprzątanie. Informacje na ten temat znajdziesz w lewym górnym rogu (tuż pod zdjęciami). Zwróć też uwagę na to, czy w cenę wliczone jest śniadanie, a także to, czy masz dostęp do kuchni, pralki, suszarki. To także powinno mieć wpływ na twoją decyzję.

Dobre opinie to podstawa

Korzystaj z usług osób, które mają już na swoim koncie przynajmniej kilkanaście pozytywnych opinii. Dzięki temu dowiesz się więcej na temat obsługi  oraz tego, jak realnie wygląda miejsce, do którego chciałbyś się wybrać. Takie przygotowanie zwiększy szansę na to, że podczas wyjazdu będziesz spać spokojnie.

Przeczytaj jeszcze: jak przygotować wycieczkę bez pomocy biura podróży oraz jak kupić bilet w rozsądnej cenie.

Zajrzyj na  Facebook i Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *